Rubinorosso

Naudinga informacija

KAIP PRIŽIŪRĖTI SIDABRINIUS PAPUOŠALUS: LAIKYMAS IR VALYMAS

Sidabras – jau daugybę amžių yra vienas populiariausių metalų, naudojamų papuošalų gamyboje. Juvelyrų jis itin mėgstamas, nes iš jo lengva išlieti įvairių formų išskirtinius sidabrinius žiedus, auskarus, pakabukus, apyrankes ir kitus papuošalus. Žmonės mėgsta puoštis sidabriniais papuošalais, nes juos lengva derinti prie įvairaus įvaizdžio ir stiliaus, o sidabrinio papuošalo žvilgesys suteikia elegancijos ir traukia dėmesį.

Taip pat, tinkamai prižiūrimi sidabriniai papuošalai tarnauja ilgus metus ir nepraranda spindesio.

KODĖL SIDABRINIAI PAPUOŠALAI GALI PATAMSĖTI IR PRARASTI SAVO BLIZGESĮ?

Sidabrinio papuošalo išvaizdą labiausiai veikia aplinkos sąlygos: dėl oksidacijos sidabras gali patamsėti, blizgesys sumažėti, todėl užsiimant tam tikra veikla sidabrinius papuošalus reikėtų nusiimti, jei:

  • Prausiatės duše, tepatės kremu veidą, rankas, kūną ir pan.
  • Dažote plaukus namuose.
  • Purškiant plaukų laką dažnai akis prisidengiame rankomis, jeigu esate su sidabriniu žiedu cheminės medžiagos gali pažeisti sidabro spindesį.
  • Sportuojate – prakaitas oksiduoja sidabrą.
  • Plaukiojate baseine – sidabro išvaizdai ypatingai kenkia chloras.
  • Plaunate drabužius ar indus rankomis.
  • Mūvite gumines pirštines, nes guma sidabrui turi korozinių (ardomųjų) savybių.

SIDABRINIŲ PAPUOŠALŲ LAIKYMAS

Visi mūsų „Rubino Rosso“ 925 prabos sidabro papuošalai papildomai yra padengti rodžiu – platinos grupės metalu, kuris padeda apsaugoti sidabrinius dirbinius nuo oksidacijos (patamsėjimo) bei suteikia papuošalams papildomo spindesio. Tačiau, sidabrinių papuošalų laikymas ir priežiūra yra labai svarbu, norint kuo ilgiau išsaugoti gerą sidabrinio aksesuaro išvaizdą.

Geriausia sidabrinius gaminius yra laikyti medinėse dėžutėse, (ne plastmasinėse). Nuo kai kurių plastmasės rūšių sidabras gali patamsėti. Taip pat, yra rekomenduojama kiekvieną sidabrinį papuošalą suvynioti atskirai į popierių ar minkštą audinį. Prieš padedant į vietą ar vyniojant, įsitikinkite, kad indas ir sidabrinis aksesuaras yra sausas, nes drėgmė paskatina sidabro oksidaciją.

Sidabrinių dirbinių įvyniojimui patariame naudoti rūgščių neturintį vyniojimo popierių arba maišelį. Specialiai sidabrinių papuošalų laikymui yra gaminami flaneliniai maišeliai, kurie padeda apsaugoti sidabrinius auskarus, žiedus, kaklo papuošalus ir kitus juvelyrinius dirbinius nuo sidabro oksidacijos.

Sidabriniai gaminiai oksiduojasi (patamsėja) nuo ore esančių šarmų, rūgščių sieros junginių bei drėgmės. Todėl, jeigu ilgą laiką nenešiojate papuošalo, laikykite jį vakuume.

Taip pat, sidabrui kenkia guma, todėl reikėtų vengti sąlyčio su šia medžiaga.

SIDABRINIŲ PAPUOŠALŲ VALYMAS

Sidabro oksidacija yra natūralus procesas. Tinkamai laikant sidabrinius papuošalus, galite ilgiau apsaugoti juos nuo patamsėjimo ir žvilgesio praradimo. Taip pat, sidabro valymas padeda atnaujinti ir vėl grąžinti sidabriniams aksesuarams blizgesį.

Sidabrą atnaujinti galima gana greitai. Galite kreiptis į juvelyrus, įsigyti specialiai sidabro valymui skirtų profesionalių priemonių arba lengvai tai padaryti namuose su dažnai buityje naudojamomis namų ūkio priemonėmis.

  • Vilna. Grąžinti blizgesį sidabriniam papuošalui dažnai pakanka jį nuvalyti sausa vilnone medžiaga.
  • Soda ir actas. Tai yra vienos iš populiariausių sidabro valymo priemonių namų sąlygomis. Šis derinys puikiai gali padėti sidabriniams papuošalams grąžinti blizgesį. Dubenyje esančius sidabrinius papuošalus užpilkite distiliuoto acto ir sodos tirpalu (vienam puodeliui acto reikėtų maždaug 4 valgomųjų šaukštų sodos) ir palikite sidabro dirbinius mirkti apie 1 val. Po to viską kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite švelniu medvilniniu rankšluosčiu. Labai svarbu yra nusausinti sidabrinius papuošalus, nes drėgmė skatina sidabro oksidaciją.
  • Dantų pasta. Taip, dantų pasta galime valyti ne tik dantukus, bet ir sidabrinius papuošalus! Tiesa, svarbu, kad dantų pasta būtų kuo paprastesnė: be šveičiamųjų, šlifuojamųjų dalelių, nes valydami tokiomis dantų pastomis galite subraižyti sidabro dirbinius. Puikiai tinka mažo abrazyvumo, ne balinamosios arba vaikiškos dantų pastos. Nedidelį kiekį dantų pastos išspauskite ant minkšto rankšluostinio popieriaus arba nosinaitės ir švelniais judesiais valykite sidabrinį papuošalą. Nuvalę, palikite sidabrą su pasta 5 min., po to nuplaukite vandeniu ir sidabrinį žiedą, auskarus, pakabuką ar kitą dirbinį labai gerai nusausinkite.
  • Ūkinis muilas. Ši, beveik kiekvienuose namuose randama priemonė, taip pat gali padėti pasirūpinti sidabriniu papuošalu. Maždaug 50 g ūkinio muilo ištirpinkite 1 l vandens. Į tirpalą pamerkite papuošalus ir palaikykite kurį laiką. Jei mirkymas nepadeda, galite tirpale esančius sidabro dirbinius švelniai pašveisti dantų šepetėliu, bet tai darykite labai atsargiai, kad nesubraižytumėte sidabro. Po valymo, nuskalaukite aksesuarus švariu vandeniu ir, kaip kiekvienu sidabro valymo atveju, labai gerai nusausinkite sidabrą.

Valydami sidabrinius papuošalus nemūvėkite guminių pirštinių, guma koroduoja (graužia) sidabrą. Sidabrui valyti naudokite minkštą audinį.

Kokį valymo būdą pasirinkti? Visų pirma įvertinkite saugumą, kad nesubraižytumėte sidabro. Pradėkite nuo švelnesnių valymo priemonių, tokių kaip vilnonė medžiaga, o tik po to imkitės efektyvesnių, pavyzdžiui, acto ir sodos tirpalas. Geriausia, sidabro valymui net ir namuose naudoti profesionalias, specialiai sidabrui skirtas valymo priemones, kurias paprastai galite įsigyti juvelyrikos parduotuvėse arba kreiptis į profesionalius meistrus – tai saugiausi ir patikimiausi sidabro atnaujinimo būdai. Taip pat, svarbu žinoti – kuo žemesnė sidabro praba, tuo valymo būdas turi būti švelnesnis.

Mūsų internetinėje parduotuvėje „Rubino Rosso“ įsigysite aukščiausios 925 prabos sidabrinius papuošalus. Jums siūlome labai platų asortimentą įvairiausių sidabrinių aksesuarų pagal kiekvieno stilių, skonį, ar progą. Visi mūsų papuošalai yra patikrinti ir prabuoti Lietuvos prabavimo rūmuose, atitinka 925 prabą ir visus ES juvelyrinių dirbinių standartus, yra pažymėti mūsų atsakomybės ženklu. Taip pat, tam, kad apsaugotume sidabrinius papuošalus nuo oksidacijos bei suteiktume jiems papildomo blizgesio ir spindesio, sidabrinius aksesuarus padengiame rodžiu – platinos grupės metalu, todėl mūsų parduodami papuošalai vizualiai, savo išvaizda, niekuo nesiskiria nuo balto aukso.

Lengvas būdas kasdien dar labiau pasitikėti savimi, būti matoma ir pastebėta. Nes Tu to verta!

PATARIMAS KAIP NUSTATYTI ŽIEDO DYDĮ

Kada geriausia matuoti?

Tiksliam žiedo dydžio nustatymui įtakos turi net ir tokie dalykai kaip oro temperatūra bei maistas ir gėrimai kuriuos tą dieną vartojote. Esant itin šiltam orui, kūnas yra linkęs tinti, todėl pirštai bus stambesni nei įprastai. Tuo tarpu matuojantis žiedą žemoje temperatūroje, pirštai kaip tik bus sustingę ir plonesni. Prieš renkantis žiedo dydį reikėtų vengti ir sūraus maisto, karštų gėrimų, alkoholio bei neatlikti sunkių fizinių užsiėmimų, kitaip pirštai bus sutinę, o žiedas patinimui atslūgus smukinės. 

Matuojant taip pat reikėtų atsižvelgti ir į pirštų formą. Jei pirštų sąnariai yra šiek tiek stambesni, tuomet nustatinėjant dydį įsitinkinkite jog žiedą stipriau patraukus per šią vietą jis lengvai nusiims. 

Kaip pamatuoti žiedo dydį?

Žiedo matavimas – atsakingas ir kruopštus darbas, kurį turėtumėte atlikti neskubant. Net ir keletas milimetrų turi reikšmės. Netinkamai išmatavus, žiedas bus per daug laisvas arba kaip tik spaus pirštą todėl nebus patogus kasdieniam nešiojimui. 

Galima išskirti kelis pagrindinius žiedo matavimo būdus:

  • IŠMATUOKITE TURIMĄ ŽIEDĄ. Tai pats tiksliausias būdas sužinoti savo piršto dydį neapsilankant pas juvelyrą. Pasiimkite paprastą liniuotę ir pridėjus prie žiedo išmatuokite jo VIDINĘ DALĮ (skersmenį). Tai ir bus jūsų žiedo dydis milimetrais.
mat1
  • NUSIPIRKITE PLASTIKINĮ ŽIEDO MATUOKLĮ. Internete galima rasti pačių įvairiausių žiedo matuoklių, tad ir matavimo technika su jais skiriasi. Tačiau, galima išskirti du populiariausius: plastikinė juostelė ir žiedeliai. Matavimas su žiedeliais labai paprastas, tiesiog užsimaukite keleto dydžių žiedus ir žiūrėkite su kuriuo jaučiatės patogiausiai. Žiedas neturėtų spausti, strigti ant piršto arba smukti kas kartą nuleidus ranką žemyn.
  • NUVYKITE PAS JUVELYRĄ. Tinkamam žiedo dydžiui nustatyti patikimiausias būdas yra nuvykti pas juvelyrą arba į juvelyrinių dirbinių parduotuvę ir paprašyti konsultanto arba juvelyro pagalbos
  • IŠMATUOKITE ŽIEDO DYDĮ VIRVELE

           Jums reikės:

  • Liniuotės (jei neturite po ranka, atsisiųskite „Centimeter“ programėlę į bet kurį išmanųjį telefoną);
  • Siūlo ar plonos virvutės. Svarbu: neturėtų būti tamprus;
  • Žirklių;
  • Flomasterio arba tušinuko.

1. Apvyniokite pirštą siūlu, bet kad jis nesuspaustų odos.

mat2

2. Užfiksuokite arba pažymėkite susikirtimo tašką. Gautą “žiedą“ truputi perkelkite/paslinkite į plačiausią piršto vietą – sąnarį.

Svarbiausia, kad paskui tikras (jau pagamintas) žiedas pereitų per sąnarį. Pavyko? Gerai!

P.S. Tinkamas žiedo dydis yra tada, kai žiedas pakankamai lengvai užsideda ir pakankamai sunkiai nusiima. Todėl mums svarbiausia dalis matavimui yra piršto sąnarys.

mat3

3. Dabar paimkite liniuotę ir išmatuokite savo siūlą. Svarbu: matuokite pusės milimetro tikslumu.

mat4

4. Norint apskaičiuoti skersmenį, gautą ilgį padalinkite iš 3,14.

Pavyzdys: Gavote 53 mm. (arba 5 cm ir 3 mm)

53 mm : 3,14 = 16,8 mm ( Jūsų dydis 16,5)

Patikrinkite gautą skersmenį su paveikslėlyje pateiktais duomenimis ir raskite tinkantį dydį

🙂

mat5
mat6
Scroll to Top